Десять Чорнобилів одразу на одному місці, три тисячі Хіросим. Такими будуть наслідки серйозної аварії на Запорізькій АЕС, яку можуть спровокувати російські окупанти.

Сценаріями розвитку ситуації на найбільшій у Європі АЕС поділився в інтерв'ю УП міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

За словами чиновника, можливу катастрофу на ЗАЕС навіть не можна ставити в один ряд із Чорнобилем.

"Те, що відбувається на Запорізькій АЕС, не можна навіть порівняти з тим, що відбувалося в Чорнобилі. Вони (росіяни – ред) гатять з "градів" і наражають на небезпеку не тільки собі, а й увесь цивілізований світ. Наслідки, які можуть призвести до таких дій, навіть змоделювати неможливо.

Це буде не Чорнобиль, а 10 Чорнобилів на одному місці. 3000 Хіросім. Ми можемо взагалі втратити територію Запорізької області – як для проживання, так і для господарювання. Якщо у Чорнобилі 30-кілометрова зона відчуження, то тут вона буде значно більшою, – попередив міністр.

Він також зазначив, що непоправну шкоду з приходом російських окупантів завдано і морям. Наприклад, вже не вперше спостерігається масове море дельфінів в акваторії Чорного моря, чого до приходу окупантів ніколи не було.

Популярні новини зараз

Снігу по пояс і мінус 15: "Льодовиковий період" увірвався в Україну - погода на вихідні влаштує Апокаліпсис

Володимир Зеленський відреагував на заяви російського диктатора: "Путін бреше, ми не вперше..."

Син Віктора Павліка заробляє гроші в 3 роки: Катя Репяхова розповіла, що робить

Хлопець Лесі Нікітюк розповів, як довго вони з нею разом: "Таке почуття, ніби..."

Показати ще

"Сьогодні провести нормальне обстеження акваторії Азовського та Чорного морів просто немає фізичної можливості, тому що вони знаходяться під окупацією, або там знаходяться військові кораблі.

Є величезна шкода. Про це свідчить велика кількість мертвих дельфінів, які загинули внаслідок впливу військових сонарів або через забруднення. Кожна міна – забруднення Чорного моря. Кожен затонулий корабель – це потенційна екологічна бомба, бо там є нафтопродукти, боєприпаси, інші небезпечні речовини. Через роки це почне впливати на якість води. Може вже впливає", - резюмує міністр.

Читайте також:

Відразу дев'ять країн Європи перестали видавати туристичні візи росіянам. перелік

Росія втратила під Харковом елітну танкову армію, створену для захисту Москви

У бою не стало зірки української сцени. Він боронив Україну. Вічна пам'ять