В Україні Кабінет міністрів ухвалив рішення до 30 квітня 2023 року не змінювати вартість газу для постачальників опалення та гарячої води. Це дозволить не підвищувати тарифів на всі комунальні послуги.
Як пояснив голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев на своїй сторінці в Telegram-каналі, місцева влада отримала можливість не підвищувати ціни. "Це означає, що ТКЕ для виробництва тепла та гарячої води зможе отримувати газ за тією ж ціною, що й зараз. А отже, місцева влада має всі можливості не підвищувати ціну на тепло та гарячу воду для населення", – йдеться в повідомленні.
Що буде з тарифами на комуналку?
Вартість комунальних послуг не переглядатимуть щонайменше до закінчення воєнного стану. Щоправда, це не стосується цін на утримання будинків та прибудинкової території. Співвласники можуть самостійно обирати тарифи або ж самостійно їх призначати у разі самоврядування.
Тут важливо додати, що собівартість генерації тепла, підігріву води, генерації електроенергії, ремонтних робіт тощо значно зросла через велику інфляцію.
А коли можна не платити за комуналку?
Юрій Ткач з" Одного разу під Полтавою" вдруге став на коліно: "У неї був шоковий стан, вона плакала"
Ох, цей "бородатий" буряк: чому коренеплід перетворився на химерного монстра, і що з цим робити
Спекотне літо? Турецький лимонад "без варки", рецепт свіжості, що охолоджує, за 5 хвилин
На блокпостах забиратимуть права: кого це торкнеться і до чого тут мобілізація
Якщо немає лічильників і ви поїхали на період щонайменше 30 днів. З довідкою необхідно звернутися до постачальника комунальної послуги. У прикладі із водою – це водоканал. "Це норма закону, яка вже давно існує. Це не нововведення. Передбачено у ч. 1 ст. 7 Закону "Про житлово-комунальні послуги", – пояснили в уряді.
Якщо ви щонайменше 30 днів не проживаєте у своїх квартирах та будинках, можна не платити:
- за воду, якщо немає лічильника;
- за газ, якщо немає лічильника.
Якщо ж у вас є лічильник, ви щомісяця повинні передавати свідчення, і якщо свідчення у поточному місяці відповідають свідченням минулого, борг не нараховуватимуть. Ця норма закону не стосується опалення, плати за утримання будинку та прибудинкової території.
Якщо будинок чи квартиру зруйнували. Списуються борги і в будинках, які були зруйновані внаслідок воєнних дій. Насамперед про факт руйнування житла треба повідомити поліцію. Цей документ дозволить надалі розраховувати розмір збитків, щоб добиватися компенсації.
Загалом опалювальний сезон в Україні має всі шанси пройти без масштабних проблем. А вже після війни, з початком відновлення економіки та зростанням доходів українців, поступово почнуть зростати і тарифи.
Читайте также:
Настоящая казацкая свадьба: объединились два рода. Расписывал лично Залужный, фото
"Он уже знает": Песков рассказал, что Путину донесли о поражении его армии