Жителі України стали частіше використовувати державну мову в повсякденному спілкуванні. За останні пів року кількість тих, хто постійно розмовляє українською, збільшилася до 64% (іноді – 24%, рідко чи ніколи – 12%). Крім того, спостерігається різке зниження рівня споживання російського інформаційного контенту.

Про це свідчить 17-те загальнонаціональне опитування в умовах війни, проведене перед Днем Незалежності соціологічною групою "Рейтинг". Експерти дізналися, що 76% жителів країни вважають українську своєю рідною, російську – 19%. При цьому 30% російськомовних вважають своєю справжньою рідною мовою українську.

86% опитаних відповіли, що українська має бути єдиною державною мовою. 10% підтримують статус російської як офіційної в окремих регіонах. Лише 3% виступають за російську як другу державну в Україні.

Прикметно, що найчастіше використовувати українську стали жителі півдня та сходу, переселенці. 19% українців із початку війни перейшли на постійне або частіше використання державної мови. Загалом від початку війни 41% російськомовних і двомовних почали частіше говорити українською, з них 24% – постійно, 17% – частіше.

Популярні новини зараз

Все, ТЦК встановили крайній термін: якщо не встигнути, буде біда – що готує мобілізація

Пенсії з 2025 року більше не буде: кого кинуть напризволяще

Олександр "Терен" Будько накинувся на українців через шоу "Холостяк": "Я нікому не забороняю втратити ноги"

Пенсії виростуть з 1 грудня: шукайте себе у списку

Показати ще

Щодо російського контенту, то понад 40% опитаних взагалі перестали дивитися російські серіали, ще чверть не дивилися їх і раніше. Загалом майже 70% не дивилися російські серіали за останні пів року, і ця цифра зросла втричі. Лише 15%, як і раніше, продовжують дивитися серіали виробництва РФ.

Понад 40% опитаних взагалі перестали слухати російську музику, ще 18% не слухали її й раніше. Загалом майже 60% не слухали таку музику за останні пів року (цей показник зріс майже вп'ятеро). Лише чверть продовжує й далі слухати російську музику.

Соціологи також з'ясували, що до початку повномасштабної війни найчастіше російські серіали дивилися старші опитані жінки, жителі сходу й півдня. Музику слухали молодь і представники середнього покоління, чоловіки. На сьогодні російські серіали дещо частіше дивляться представники середнього покоління та жінки. А щодо музики, то значно відрізняються в частоті споживання представники молоді, середнього покоління й чоловіків (третина в цих категоріях продовжує слухати музику російських виконавців).

Читайте також:

Тримаються за руки: Володимир Зеленський показав незвичне фото із дружиною

Таємний візит Джонсона до Києва: ЗСУ буде озброєно до зубів. Це подарунок на День Незалежності

Одяг - це зайве: прем'єр-міністр Фінляндії оскандалився на "дорослій вечірці". Фото