Військовозобов'язані в Україні можуть отримувати повістку повторно, розповів юрист Ростислав Кравець.
Про це пишуть " Факти ".
"Звичайно, повторні повістки можуть надсилатися, якщо особа за певних обставин її не отримала. Повторний порядок денний можуть направити як для уточнення даних призовника, так і для проходження ВЛК, щоб з'ясувати придатність до служби", - розповів він.
За словами експерта, повторні повістки можуть спрямовувати у разі, якщо вручити її вперше не вдалося, або ж чоловік не з'явився до військкомату після отримання.
За ухилення від мобілізації чи неявку до військкомату в Україні передбачено кримінальну та адміністративну відповідальність, нагадує Кравець. Йдеться про штраф або позбавлення волі на строк 3-5 років.
"Однак навіть сплата штрафу чи арешт не звільняють військовозобов'язаного від мобілізації", - наголосив юрист, додавши, що навіть при засудженні за ст. 336 Кримінального кодексу військовозобов'язані все одно можуть підлягати мобілізації та повторно отримати відповідні повістки.
Рецепт на швидку руку, коли залишився 1 день: сирна паска на Великдень-2025, як сирки з дитинства
Скільки коштують яйця перед Великоднем-2025: порівняння цін на ринках та в супермаркетах України
Розсіл проти неврожаю: навіщо городники все частіше поливають грядки капустяним соком
Із цим краще не жартувати: яку молитву читають перед випіканням паски
Раніше українцям пояснили деякі деталі щодо мобілізації. Зокрема, за словами начальника Управління персоналу штабу Сухопутних військ ЗСУ Романа Горбача, вручення повістки громадянинові України в будь-якому місці, яке не заборонене законом, не означає миттєвого призову до армії. Воно необхідне насамперед для того, щоб людина стала на військовий облік.
Читайте також:
У Путіна буде інсульт: ЗСУ спалили рідкісне озброєння росіян. Його ховали від усіх. Фото
Це нелюди: росіяни вдарили по багатоповерхівці. Четверо дітей у вкрай тяжкому стані