Дії російських окупантів на ЗАЕС можуть розвиватися за двома сценаріями. Кожен із варіантів дій росіян на Запорізькій АЕС вкрай небезпечний.

Найімовірнішим сценарієм на ЗАЕС – це перебивання окупантами всіх ліній напруги від атомної електространции. В результаті це призведе до зупинки станції.

Про це повідомив інженер станції у розмові з ВВС .

"Найімовірніший сценарій на ЗАЕС – це перебивання всіх ліній подачі напруги від ЗАЕС. Якщо станція не може видати потужність – вона зупиняється. Але ми не можемо просто вимкнути станцію. Потрібно дуже багато енергії, щоб живити насоси для охолодження реактора. Це перший сценарій" – пояснив він.

Другим варіантом, за словами інженера, є те, що окупанти можуть висадити в повітря машинний зал.

"Другий сценарій: вони можуть підірвати машинний зал на енергоблоці, що працює. Технічно ми повністю готові до цієї позаштатної ситуації. Ми знаємо, що робити", - підкреслив експерт.

Популярні новини зараз

Справжня прикраса: рецепт печива "Каштани" з маминого зошита

План поділу України таки існує: у ГУР сказали, які регіони путін хоче залишити, як "спірні"

Глава ГУР Кирило Буданов розповів про "Орешник" путіна, все не так просто: "Вони зовсім втратили розум"

"Мімоза" на столі більше не з'явиться: рецепт салату "Маркіза", який давно замінив радянську класику

Показати ще

Водночас інженер станції наголосив, що ситуація небезпечна вже тому, що йдеться про ядерне паливо.

"Ядерне паливо — завжди гаряче. Навіть якщо воно відпрацьоване, в ньому є елементи, що розпадаються, і тому завжди є енерговиділення. Якщо не відводити тепло від ядерного палива, воно перегрівається. Коли паливо перегрівається, то воно розширюється, як і будь-яке. матеріал при нагріванні ТВЕЛи, в яких воно розміщене, тріскаються. У воду та атмосферу виходить досить багато радіоактивних газів. Це той самий радіоактивний йод. Крім газів, у воду потрапляють залишки відпрацьованого палива та купа радіоактивних ізотопів різних металів з дуже тривалим періодом напіврозпаду", - пояснив експерт .

Водночас, він вважає, що у разі катастрофи світова спільнота не зможе допомогти Україні.

"Допомоги від світу в цій ситуації немає. Щороку до нас приїжджають місії МАГАТЕ та інших міжнародних організацій з атомної енергетики. Але коли трапилося таке, вони всі стоять осторонь. Максимум, що ми чуємо, — це слова про "глибоке занепокоєння", - Підсумував він.

Читайте також:

Пекельний вибух у столиці Вірменії: палає торговий центр, дим видно за кілометри

Найпотужніший вибух на пляжі під Одесою: з'явилося відео. Гримнуло прямо у воді

Розпорошення радіації на Запорізькій АЕС може розпочатися будь-якої миті. Людей уже попередили