Станом на 22 червня курс валют на чорному ринку трохи знизився, в порівнянні з попереднім днем. Так, у середу, 22 червня, середній курс продажу американської валюти на чорному ринку склав 35,40 грн/дол, а середній курс купівлі – 35,25 грн/дол. При цьому варто відзначити що за тиждень курс долара впав на 20 копійок, так як ще 15 червня курс долара був 35,45 - купівля і 35,60 - продаж.

При цьому економічний експерт з України Олексій Кущ не радить плекати ілюзії, що падіння курсу долара буде і далі. Чоловік каже, що гривню чекають непрості часи.

Так, за його словами, незважаючи на підвищення облікової ставки НБУ, яке було зроблено для порятунку національної валюти, емісія гривні неминуча. А значить, курс долара в Україні буде рости. Втім, як і курс євро.

Фінансовий гуру рекомендує з цієї причини всі заощадження зберігати в доларах. Або принаймні, більшу частину накопиченого.

Причому долар в цьому плані виглядає більш привабливим не тільки в порівнянні з гривнею, але і в порівнянні з євро. Євровалюта, через низьку облікову ставку, неминуче буде схильна до девальвації. А ось "американець", завдяки більш високій обліковій ставці ФРС (Федеральної резервної системи США), буде себе почувати впевненіше і міцніше.

"Також на користь долара говорить і той факт, що економіка США має профіцит енергоресурсів і не залежить від зростання цін на них, в той час як ЄС і Азія змушені енергоресурси імпортувати, що знову-таки негативно впливає на стабільність їх валюти», — розповів Олексій Кущ.

Популярні новини зараз

Вигадав суїцид, бо було нудно: українець вирішив оригінально запросити поліцію на чай

Це мають зробити всі клієнти ПриватБанку до 1 грудня 2024 року: що потрібно встигнути

Огірки будуть ніжними та смачними: як молоко допоможе отримати ідеальний урожай

У вас є 3 дні, а потім штраф: в Україні оновили правила мобілізації, що потрібно знати після отримання повістки

Показати ще

Тому, якщо є вибір між зберіганням в доларах і євро, то краще перевести заощадження в долари. А ще краще-диверсифікувати їх, іншими словами-розкласти яйця по різних кошиках.

Наприклад, тримісячний сімейний бюджет є сенс тримати в гривнях, а інші заощадження – краще в доларах. Крім того, якусь частину заощаджень у гривні можна вкласти у військові облігації з прибутковістю 10-15% річних або ж у короткострокові банківські вклади.

"Девальвація гривні неминуча, але коли це станеться і на яку суму — передбачити фактично неможливо. Особисто я б далі, ніж на місяць, не заглядав і думаю, що до середини липня за Долар будуть давати не більше 40 гривень", — підкреслив Олексій Кущ.

Читайте також:

Замах на путінського" напівпрезидента": з'явилися подробиці

Це скандал: український боксер після бою станцював гопак, але його попросили прибрати національну символіку

До Білорусі звозять російські ракетні установки з - 300 і ракетно-гарматні комплекси "Панцир"