Якщо вірити світовим експертам, то близько 400 млн людей зіткнуться з голодом вже наприкінці літа через зростання цін на основні культури. Мало того, що сільгоспвиробники переживають найсильнішу посуху за останні 20 років, так ситуацію погіршує і війна в Україні.
Запасів пшениці в світі залишилося всього на 10 тижнів. Такі оцінки озвучивши експерт з продовольства, генеральний директор сільськогосподарської аналітичної компанії Gro Intelligence Сара Менкер на Раді Безпеки ООН в середу, 25 травня.
Вона зазначила, що вторгнення Росії в Україну, які спільно виробляють близько третини світової пшениці, "просто підлив масла в давно палаючий вогонь".
"Криза, яку ми виявили задовго до пандемії коронавірусу, виявила крихкість наших ланцюжків поставок. Я говорю про це, щоб ви всі розуміли, що навіть якщо конфлікт завтра закінчиться, наша проблема продовольчої безпеки не зникне найближчим часом без узгоджених дій", – сказала вона.
Сьогоднішні проблеми стосуються не тільки запасів пшениці, а й інших зернових, у тому числі кукурудзи. Зростання цін на основні сільськогосподарські культури в цьому році привело ще 400 мільйонів чоловік у всьому світі в зону "продовольчих ризиків".
"У той час як доступ до добрив сильно обмежений, а посуха в регіонах, де вирощують пшеницю, є найекстремальнішою за останні 20 років", – зазначила Менкер, додавши до факторів загострює продовольчу кризу заборону експорту пшениці з Індії.
Нові паспорти в Україні: для кожного регіону буде свій
У путіна обурилися "мирним планом Трампа" для України: "Перемир'я на десять років, потім побачимо"
Стане зіркою святкового столу: рецепт салату "Принц" з курки та кукурудзи, таку красу ще ніхто не готував
Які рослини в жодному разі не можна обрізати восени: моліться, якщо ви це зробили
За словами виконавчого директора Всесвітньої продовольчої програми Девіда Бізлі, "голод стукає в двері" 49 мільйонам людей в 43 країнах. Він нагадав, що супутницею голоду є політична дестабілізація.
"Ми вже спостерігаємо заворушення і протести, що відбуваються прямо зараз в Шрі-Ланці, Індонезії, Пакистані, Перу. І ці події-тільки провісники майбутнього", - сказав він.
Нагадаємо, Кремль усвідомлено провокує соціальну кризу в країнах, що розвиваються, використовуючи перспективу голоду в якості політичної зброї. Для держав Африки Україна і РФ залишаються одними з найбільших постачальників пшениці і ячменю.
Зростання цін на пшеницю в Судані вже призвело до того, що хліб там подорожчав удвічі. Крім Судану і Афганістану, важкі часи очікують і уряд Єгипту, який є найбільшим світовим імпортером пшениці, і цілий ряд інших держав.
Читайте також:
Це буде переворот: Алла Пугачова погрожує розповісти щось страшне через Путіна.
Почалася анексія Маріуполя: людям масово роздають російські паспорти.
Війська Путіна вийшли на одну з головних українських трас. Чого побоюватися.