24 лютого Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. З перших днів війни найбільш складна ситуація у Харкові, Чернігові, Сумах, Маріуполі, Києві та околицях столиці через постійні обстріли. Не дивно, що багатьом українцям довелось покинути свій дім.
Так, через повномасштабне вторгнення Росії в Україну 19% українців покинули свій дім на час війни. При цьому 58% з тих, хто виїхав зі своїх населених пунктів, знають, що з їхнім житлом усе без змін, 10% знають, що їхнє житло пошкоджено, а 9% – зруйновано. Інші не знають, що з їхнім житлом.
Звісно, що після закінчення бойових дій практично всі вони планують повернутись додому.
Президент України Володимир Зеленський в одному зі своїх останніх звернень до українців розповів про програму для будівництва тимчасового житла для переселенців, які були вимушені покинути свої домівки через бомбардування окупантами.
"Вічно спати на шкільних підлогах українці не можуть. Наші люди особливо у біді, після перенесених жахів, на таке не заслуговують", - заявив Президент.
Зеленський зазначив, що обласні адміністрації повинні виділити землю під будівництво тимчасово житла для вимушено переміщених осіб, які наразі дуже потребують в підтримці держави.
Автомобілістів попередили: тепер хочуть позбавляти прав
Масштабне позбавлення пенсій у грудні: ПФУ поставив жорсткі вимоги
Володимир Зеленський відреагував на заяви російського диктатора: "Путін бреше, ми не вперше..."
Гідна страва для новорічного столу: рецепт салату "Сніжок" з куркою та кукурудзою, щоб хоч десь був сніг
Також він додав, що після перемоги буде велика відбудова нашої держави та нових постійних осель для усіх постраждалих українців.
Голова держави підкреслив, що дім у своїй країні – кращий за будь-який за кордоном. На першому етапі це будуть модульні будинки, які можна швидко встановити, а потім швидко розібрати. Також в якості варіантів розглядаються не лише корпусні споруди, а й контейнери.
Детальну інформацію по реалізації цієї програми повинен надати Прем’єр-міністр Денис Шмигаль уже найближчим часом.
Читайте також: