24 лютого 2022 року Україна була змушена визнати, що втратила один з об'єктів стратегічної важливості, а саме в зоні відчуження була взята під контроль окупантами ЧАЕС. І тепер вся відповідальність за ядерну і радіаційну безпеку, стан об'єктів і подальший розвиток ситуації в зоні відчуження лежить на загарбниках – військових Російської Федерації. А привід для тривоги Серйозний.

Так, стало відомо, що через рух великої кількості військової техніки в зоні відчуження порушився верхній шар грунту, що призвело до перевищення контрольних рівнів потужності дози гамма-випромінювання в небезпечній зоні.

Про небезпеку повідомила Державна інспекція ядерного регулювання України. Так, за даними автоматизованої системи радіаційного контролю в зоні відчуження зафіксовано підвищення контрольних рівнів потужності дози гамма-випромінювання. При цьому встановити причини змін радіаційного фону у відомстві поки не мають можливості, так територія контролюється підрозділами Повітряно-десантних військ Росії.

При цьому радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко під час відеозвернення вдень 25 лютого заявив, що підвищення рівня радіації зафіксовано вперше після аварії на ЧАЕС у 1986 році.

Також він розповів, що стан ядерних установок та інших об'єктів Чорнобильської атомної електростанції залишається без змін. А ось радіаційна пил не просто осяде на колесах і траках російської важкої техніки і частково буде винесена за межі зони відчуження, але нею надихаються і самі вороги, вивозячи її в легенях і на слизових оболонках, звідки змити її вже майже неможливо.

Зазначимо, що через захоплення Росією ЧАЕС Україна очікує рішучих дій з боку міжнародних партнерів, адже навіть сама незначна провокація з боку загарбників може призвести до екологічній катастрофі планетарного масштабу. Про це повідомляє прес-служба Міністерства енергетики.

Популярні новини зараз

Забули чи не встигли побілити дерева? Не переживайте, чи є еліх 3 способи захистити сад

На упаковці написано неправильно: скільки рідкого порошку для прання потрібно насправді

Грінки - це минуле століття: рецепт салату "Шпротик", який стане зіркою новорічного столу

"Мімоза" на столі більше не з'явиться: рецепт салату "Маркіза", який давно замінив радянську класику

Показати ще

"Окупанти вже другу добу утримують персонал станції ДСП "Чорнобильська АЕС", не дозволяючи провести ротацію, як це передбачено правилами технічної безпеки. Захоплення станції і проведення там будь-яких військових дій загрожує повторенням другого Чорнобиля, від якого Європа оговтується досі", – сказано в офіційному повідомленні.

До слова, ЧАЕС розташована в Україні поблизу міста Прип'ять за 18 км від міста Чорнобиль, за 16 км від кордону з Білоруссю за 110 км від Києва.

Аварія на ЧАЕС сталася 26 квітня 1986 року - тоді вибухом був зруйнований 4-й енергоблок, в атмосферу викинула велика кількість радіоактивних речовин. У ліквідації наслідків аварії взяли участь понад 600 тис.осіб. ЧАЕС була остаточно закрита 15 грудня 2000 року. Навколо станції встановлена 30-кілометрова зона відчуження.

Раніше Hyser писав, що ЗСУ збили 5 російських літаків.

Також наш портал повідомляв, що українцям пояснили, чому зараз небезпечно їздити на машинах.

Нагадаємо, що у мережі з'явилося відео повітряного бою під Києвом.