В останні роки зима "влаштовує" українцям температурні гойдалки. 20-градусні морози змінюються відлигами, а потім знову підмерзає.

Такі погодні умови провокують появу ожеледиці на дорогах та тротуарах, що нерідко призводить до травм, пише "Апостроф".

Спеціаліст регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області Ігор Шпак розповів, як громадяни можуть отримати компенсацію у разі такого інциденту.

Українське законодавство передбачає, що людина має право на компенсацію в разі, якщо вона постраждала через чиїсь дії або бездіяльність. Сюди відносяться травми, отримані через ожеледицю, адже за станом тротуарів, по яких пересуваються люди, зобов'язані стежити балансоутримувачі будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будівель і споруд.

Так, наприклад, якщо людина травмувалася біля будинку, то відповідальність за подію несе ОСББ і комунпідприємство. Якщо вона впалав і отримала травму на дорозі, то відповідальними будуть комунальна служба або комунальне підприємство.

Популярні новини зараз

Світла не буде: Укренерго озвучив графіки відключення на 27 листопада

Опалювальний сезон уже розпочався: хто з українців може отримати пільгу на комуналку

Світла не буде по всій країні: Укренерго вразив новими графіками відключення світла

Пенсії виростуть з 1 грудня: шукайте себе у списку

Показати ще

У разі, якщо людина падає і отримує травму, то, перш за все, вона повинна викликати швидку допомогу, щоб медики зафіксували всі обставини події. У деяких випадках потрібна поліція.

Далі вона повинна знайти свідків події і взяти у них номери телефонів. В обов'язковому порядку зробити фото або відео з місця події.

Якщо лікарня видала довідку, лист непрацездатності або знімки, то обов'язково зберегти їх.

Також потрібно отримати акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ (невиробничий травматизм).

За законом, українці можуть отримати збиток добровільно або примусово.

Якщо це добровільний варіант відшкодування, то потерпілий звертається до власника або балансоутримувача майна з претензією (листом); доказами про отриману травму; фіскальними чеками про придбані ліки; листом непрацездатності або довідкою лікувального закладу; актом про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ.

У відповідальної особи є місяць на розгляд претензії.

Але якщо добровільним шляхом питання вирішити не вдалося, то можна домогтися компенсації в судовому порядку.

Разом з позовним листом, який має бути оформлений відповідно до вимог Цивільного процесуального кодексу України, додається претензія (якщо здійснювалися заходи досудового врегулювання спору); показання свідків; чеки про придбання медикаментів, лікарняний лист або довідка; акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ (невиробничий травматизм); фото з місця події та інші докази, які будуть потрібні в суді.

Уточнюється, що позивач не оплачує судовий збір при розгляді справи.

Раніше Hyser писав про те, що юрист розповіла, як швидко розірвати шлюб.

Також Hyser повідомляв, що українцям розповіли, як захиститися від боргів померлого.

Нагадаємо, що пенсіонерам хочуть роздати продуктові картки.