Кілька років тому один із колишніх міністрів соціальної політики гучно заявляв на всю країну, що українці дуже багато їдять, проводячи паралелі з країнами Європи. І справді, найбільше в Європі на їжу та безалкогольні напої витрачають в Румунії, де йде 26,4% сукупного доходу, у Литві – 21,7%, Естонії – 21,6%, Болгарії – 20,7%. Але жодна з країн ЄС навіть близько до українських показників не підбирається і справа тут зовсім не в кількості, а в цінах.

Так, за даними Головного управління статистики в Україні, в січні- грудні 2021 року продукти харчування та безалкогольні напої подорожчали в середньому для населення на 11,5%, в тому числі на продукти харчування – на 12,3%.

Серед продуктів харчування найбільше здорожчали: сало – на 34,3%, птиця (тушки курячі) – 28,6% та соняшникова олія - 28,6%.

При цьому м'ясо для українців є невід’ємним елементом щоденного раціону. По-перше, саме цей продукт містить найбільше заліза, яке вкрай необхідне для кровотворення, а по-друге є унікальним джерелом білку та вітамінів групи В.

Дієтологи ж просять все частіше українців віддавати перевагу білому м'ясу, а не червоному, бо воно майже не має протипоказань з боку лікарів та ідеально підходить тим, хто намагається схуднути, знизити рівень холестерину в крові та веде здоровий спосіб життя.

Біле м'ясо – це домашня птиця, а також кролик, риба та інші морепродукти.

Популярні новини зараз

Тепер буде легше: графіки відключення світла 23 листопада – Укренерго потішило українців

Снігу по пояс і мінус 15: "Льодовиковий період" увірвався в Україну - погода на вихідні влаштує Апокаліпсис

Огірки будуть ніжними та смачними: як молоко допоможе отримати ідеальний урожай

Гідна страва для новорічного столу: рецепт салату "Сніжок" з куркою та кукурудзою, щоб хоч десь був сніг

Показати ще

І тут українців радує те, що поради дієтологів співпадають з розміром гаманця кожного українця, адже саме курятина залишається найдешевшим м'ясним продуктом, якщо порівнювати зі свининою і яловичиною.

Так, у Держстатистиці повідомили, що в грудні 2021 року один кілограм курячої тушки коштував в середньому 72 грн, а куряче філе - 117 грн. При цьому за звинину продавці просили 123 грн за кілограм, а ціна на яловичину в Україні стартує від 182 гривень за кілограм.

От тільки Президент ГО "Українська організація захисту споживачів послуг" Олег Тітамир в коментарі "Фактам" спрогнозував подорожчання курячого м'яса найближчим часом на 30-40%. Основна з причин - рекордна для підприємств галузі ціна на газ.

"Під загрозою колапсу сьогодні - птахівництво і переробка м'яса птиці, оскільки газ є основним енергоносієм, використовуваним підприємствами цього сегмента у виробничому процесі, для дотримання мікроклімату в пташниках. Постачальники газового ресурсу пропонують Птахівникам ціни на січень у розмірі 59-60 грн за кубометр палива, що є непідйомним рівнем і загрозою для всієї галузі. У зв'язку з цим, також зросла і вартість кормів", - повідомив експерт.

Раніше "Hyser" писав про те, що лікарі назвали незвичайні симптоми ожиріння печінки.

Також наш портал розповів про те, що названі продукти, які провокують розвиток діабету.

Нагадуємо, що лікарі розповіли про те, як швидко впоратися з головним болем під час зміни погодних умов.