МВФ вважає Україну найбіднішою державою Європи. Ще б пак, лише один відсоток населення України відносить себе до середнього класу, а 67 % вважають себе неспроможними забезпечити для власних потреб найнеобхідніше. Незабаром, схоже, статистика зіпсується ще, бо дорожчає один зі стратегічних продуктів.
Так, стало відомо, що незабаром цінники на хліб та хлібо-булочні вироби зростуть на 25-30%. Про це заявили в об'єднанні підприємств хлібопекарської промисловості "Укрхлібпром", пишуть Факти.
За словами виробників зростання ціни обумовлене не стільки зростанням тарифів на енергоносії, а необхідністю імпорту борошна з Туреччини.
Крім того в "Укрхлібі" зазначили, що у 2022 році хліб планується виробляти за спрощеною технологією, а це звісно ж позначиться на якості виробів.
Українцям причина подорожчання як мінімум не зрозуміла, адже уряд неодноразово звітував, що у 2021 році Україна зібрала рекордний за 30 років врожай.
Мобілізація посилена: велике місто України "огорнуть" ТЦК та гори повісток
Усі проблеми вирішаться до початку 2025 року: з якими знаками Зодіаку 2024 попрощається успіхом
Це мають зробити всі клієнти ПриватБанку до 1 грудня 2024 року: що потрібно встигнути
Хлопець Лесі Нікітюк розповів, як довго вони з нею разом: "Таке почуття, ніби..."
От тільки українські аграрії, як стало відомо, вкінці сезону масово експортували пшеницю високої якості, тому у вітчизняному виробництві утворився її брак. Тепер борошно з українського зерна закуповуватимуть за кордоном. А це призведе до подорожчання хліба та борошняних виробів на чверть.
До слова, вартість продуктів-рекордсменів, які показали у 2021-му найбільші темпи приросту ціни (соняшникова олія, цукор та курячі яйця), найближчим часом має стабілізуватися або навіть знизитися завдяки втручанню держави.
Зазначимо, що українці вже на межі зриву через ціни на продукти. Воно й не дивно, бо ціни на продукти в Україні вищі, ніж в деяких країнах Європи.
При цьому розрив істотний - хліб в польських магазинах дешевше, ніж в Україні більш ніж на 20%, молоко - на 35%, вершкове масло - майже на третину, а картопля - на 33,1%. В середньому набір з 18 базових продуктів (хліб, молоко, м'ясо, овочі, цукор, яйця та ін) в Україні коштує 25,3 євро, а в Польщі - 24,78 євро. Разом з тим, зарплати там істотно вищі, ніж в Україні.
Раніше "Hyser" повідомляв, що українським пенсіонерам хочуть роздати продуктові картки: експерт попередив про нюанс.
Інформаційний портал "Hyser" писав, що українців сповістили про роздачу "продуктових субсидій".
Нагадаємо, що в Україні істотно подорожчає пиво, горілка і вино.