Багато хто каже, що тіньова економіка і зарплати в конвертах породжують бідність і позбавляють українців на старості років права на соціальний захист. Саме тому ось уже котрий рік влада в Україні намагається навести лад в економіці і ліквідувати чорний ринок готівки. Допомагає в цьому фінансовий моніторинг.
Так, стало відомо, що в Україні набули чинності нові правила фінансового моніторингу. Це означає, що з січня 2022 року українські банки повинні будуть більш жорстко відстежувати нетипові транзакції, а при найменшій підозрі про анонімно зроблену транзакцію блокувати карти українців.
Нові права банків передбачені новою редакцією закону"Про протидію відмиванню грошових коштів в Україні".
Так, Стаття 14 Закону встановлює вимоги щодо інформації, яка повинна супроводжувати переказ коштів або віртуальних активів. На сьогоднішній день без ідентифікації можна здійснювати перекази коштів на картковий рахунок лише до 5 тис. грн.
Таким чином Приватбанк, monobank та інші банки України при виникненні підозр щодо правомірності проведення транзакцій окремими особами мають право тимчасово блокувати картки до з'ясування всіх уточнень щодо платежу. Цікаво, що це стосується і оплати товару (Накладений платіж також враховується), переказу грошових коштів без відкриття рахунку, поповнення рахунків іншої особи.
Найтиповіша ситуація, коли банк прийме таке рішення виглядає наступним чином: через термінал, наприклад, пройшла серія з трьох безіменних платежів на загальну суму 15 тисяч гривень. При цьому, якби платежі були відправлені з карти на карту, то швидше за все, блокування не відбулося б. були зроблені поспіль, що банк ідентифікував як серійність.
Лимон для схуднення не вранці, а перед сном: як правильно вживати, щоб кілограми танули
Грошей потребувати не будете: знаки Зодіаку, яких Зелена Змі в 2025 році обдарує багатством
Гідна страва для новорічного столу: рецепт салату "Сніжок" з куркою та кукурудзою, щоб хоч десь був сніг
Це буде ваша найздоровіша розсада: як правильно використовувати екстремальний спосіб з окропом
До слова, Приватбанк, а також всі інші банки мають свої критерії підозрілих операцій.
Можуть викликати підозри такі операції:
* операції з готівкою (анонімні перекази через термінал);
* операції на суми, які не є типовими для конкретного клієнта або на суму від 400 тис. грн;
* переклади, які робляться за участю PEP (Politically Exposed Persons-політично значущі особи-чиновники і депутати всіх рівнів);
* операції фізосіб-підприємців ("ФОПів") та юридичних осіб, які відкрилися менше трьох місяців тому.
Зазначимо, що в першу чергу посилений моніторинг торкнеться всіх транзакцій за рахунками публічних осіб (державні службовці, чиновники, члени парламенту тощо), юридичних осіб та ФОП, які зареєстровані менше трьох місяців тому.
Наш портал вже повідомляв, що у додатку " Дії " почне автоматично викликати українців на судові засідання.
Крім цього, у Приватбанку розповіли, як українці можуть отримати 1000 грн за вакцинацію від коронавірусу.
Нагадаємо, що українці можуть отримати "тисячу Зеленського" в Ощадбанку.