Курс валют є завжди актуальною темою для багатьох українців і неважливо планують вони купувати валюту або вже мають збереження в ній.
Побічно зміна курсу валют впливає на всіх, пише "Європейська правда". Він позначається на вартості імпортних товарів і палива.
Торік гривня зміцніла щодо долара на 3,5% і це незважаючи на прогнози банкірів. Однак ще два місяці тому різниця була вдвічі більшою - 7,3%.
Гривню протягом року підтримували високі ціни на ключові експортні групи українських товарів і стримана політика Національного банку, що виявляється в мінімальному втручанні в перенасичений валютою ринок.
Зараз може бути бути долар був дешевше 26 гривень, проте тут зіграв свою роль психологічний фактор.
Хлопець Лесі Нікітюк розповів, як довго вони з нею разом: "Таке почуття, ніби..."
Мобілізація, скасування броні, виплати, пенсії, нові правила та банкноти: що зміниться з 1 листопада
Які доплати до пенсії отримають українці – не густо, але на гречку, сіль та оцет вистачить
За опалення платитимемо по-новому: як зміниться "зимова" комуналка
Зараз же вже щосили будуються прогнози щодо курсу валют до кінця 2022 року.
Ті, хто придбав валюту в кінці 2020 року з метою заробити, програли. Так, наприкінці 2020-го вона коштувала 28,27 гривень, а до кінця 2021 її вартість впала до 26,2 гривень.
У 2022 році актуальним залишається ризик вторгнення РФ в Україну. Через таку напружену обстановку інвестори налякані і в разі загострення ситуації будуть виводити свої кошти за кордон, послаблюючи курс гривні.
Актуальним залишається і ризик нових хвиль коронавірусної інфекції. У зв'язку з проникненням на територію України нового штаму "Омікрон", у разі його поширення уряд може ввести нові карантинні обмеження, що призведе до уповільнення економіки.
Раніше Hyser писав про те, що українцям готують новий курс долара після свят.
Також Hyser повідомляв, що експерт стривожив прогнозом відносності нацвалюти.
Нагадаємо, що у Росії рекордно впав рубль.