У Європі всі комунальні компанії працюють в умовах жорсткої конкуренції, можливо, тому про подорожчання тарифів там турбуватися не доводиться. Більш того, ціни на ЖКГ регулюються державою, тому збільшення вартості несуттєве і становить, як правило, 1-3%. Інша справа Україна, де тарифи вводять в шоковий стан жителів кожен сезон, а то й частіше.

Стало відомо, що вже в 2022 році українці отримають платіжки за комунальні послуги з новими сумами, де буде збільшення тарифу на 6%. І це при тому, що прем'єр-міністр України Денис Шмигаль пообіцяв, що зростання цін на послуги ЖКГ не буде до закінчення опалювального сезону.

Підвищення тарифів пов'язують з тим, що підприємства будуть змушені піднімати тарифи у зв'язку із зростанням зарплат для співробітників.

У той же час опитані експерти вважають, що в цілому тепло до кінця опалювального сезону подорожчає на 16%. До всього, в січні і в лютому українців чекає холодна погода, тому платіжки істотно "поважчають". Але пік зростання тарифів чекає Україну навесні.

Крім того, поки не вирішено питання і з платою за транспортування газу, яку газівники хочуть підняти з січня. З 1 грудня це питання знаходиться на розгляді в НКРЕКП.

Також приблизно на 28% можуть зрости ціни на воду. Про це вже заявляли водоканали, які повинні платити за світло за тарифами для бізнесу – 5,9 грн.

Популярні новини зараз

Тепер буде легше: графіки відключення світла 23 листопада – Укренерго потішило українців

Грошей потребувати не будете: знаки Зодіаку, яких Зелена Змі в 2025 році обдарує багатством

Син Віктора Павліка заробляє гроші в 3 роки: Катя Репяхова розповіла, що робить

Ну хоча б тут ціни радують: у супермаркетах подешевшав цукор, але борошно взяло курс на здорожчання

Показати ще

Зазначається, що з 1 січня, за прогнозами Міненерго, ціни на всі комунальні послуги можуть зрости на 6%. Підприємства будуть змушені піднімати тарифи у зв'язку із зростанням зарплат для співробітників.

Хоча вже в грудні кияни отримали нові платіжки з абонплатою, яка включає в себе витрати Київтеплоенерго на обслуговування загальних приладів обліку, а також витрати на зарплати, на формування платіжних документів.

"Абонентну плату виставлятимуть за постачання тепла, гарячої води, послуг водоканалів та вивезення ТПВ. Додатково платіжка вийде на 111,7 грн більше з однієї квартири. В цілому українці заплатять щомісяця на 2,01 млрд грн більше за комунальні послуги", – пояснив глава Союзу споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

Раніше Hyser писав, за якої умови в українців відбиратимуть субсидії.

Також наш портал повідомляв, що в Україні подорожчає газ, електрика і тепло.

Нагадаємо, що українцям повідомили про різкий зліт цін на квартири в 2022 році.