Після введення накопичувального рівня пенсійної системи, держава повинна буде виплачувати пенсії не менші, ніж 40% від зарплати.
Міністр соціальної політики Марина Лазебна заявила, що про це йдеться в 102 Конвенції Міжнародної організації праці, яку Україна ратифікувала, пише "Суспільне".
За її словами, солідарна пенсійна система - це коли всі працюючі платять за те, щоб виплачувати пенсії сьогоднішніх пенсіонерів. На сьогоднішній день в країні налічується 11 мільйонів пенсіонерів, які не будуть учасниками накопичувальної системи. "Уряд їм зараз виплачує пенсії і збільшує їх. Є ініціатива президента щодо вікових доплат", - уточнила вона.
За словами міністра, ці пенсії будуть виплачуватися і після введення обов'язкових пенсійних накопичень для громадян.
"Якщо ми говоримо про те, коли будуть паралельно працювати ці системи, є певна гарантія. Вона закріплена в 102 Конвенції Міжнародної організації праці, яку Україна ратифікувала. Там є нестандартне мінімальне забезпечення - це 40% від зарплати. Менша держава не має права платити. Ми сподіваємося, що розвиток накопичувальних заощаджень дозволить збільшити відсоток, коефіцієнт заміщень", - зазначила міністр соцполітики.
Польща зібралася перекрити кордон із Україною
Огірки будуть ніжними та смачними: як молоко допоможе отримати ідеальний урожай
Гідна страва для новорічного столу: рецепт салату "Сніжок" з куркою та кукурудзою, щоб хоч десь був сніг
Це буде ваша найздоровіша розсада: як правильно використовувати екстремальний спосіб з окропом
Раніше Hyser писав про те, що українським пенсіонерам доведеться повернути гроші в казну.
Також Hyser повідомляв, що у 2022 році українців чекає посилення пенсійного законодавства.
Нагадаємо, що людей обрадували підвищенням середньої пенсії.