Не всі знають, але за законом, прослушка телефонних розмов, як і відстеження повідомлень і активності в Інтернеті, можлива тільки при наявності судового рішення. Ось тільки на практиці, стверджують кіберексперти, слухають всіх, слухають без оглядки на закон і матеріали цих прослуховувань частіше використовуються зовсім не в суді, а в політичних інтригах, доносах, провокаціях. Як дізнатися, чи поклав хтось на Вас вухо, далі.

Фахівці, що займаються прослуховуванням, кажуть, що сьогодні українців дуже часто "ставлять на запис" і це без будь-яких рішень суду. Технічно це відбувається тому, що у кожного оператора зв'язку встановлена апаратура, що дозволяє силовикам в будь-який час отримувати доступ до розмов будь-якого клієнта, так як до цього операторів зобов'язує закон.

До речі, за словами кіберексперта Костянтина Корсуна, проявляти інтерес до телефону можуть іноземні спецслужби, розвідка, злочинці, уряд, а також рекламщики.

При цьому власник гаджета може і не знати, що потрапив "під приціл", а ось телефон, який потрапив під прослушку може себе "видати" сам.

Так, мобільний пристрій, при підключенні до нього шпигунської програми, починає вести себе незвично, наприклад, виконує незадані команди, а також занадто швидко витрачається заряд батареї. Вся справа в тому, що шкідливе ПЗ регулярно віддалено передає дані з телефону. Як правило, кожні пів секунди відправляється один байт інформації.

Фахівці кажуть, що подібні програми часто використовують оперативну пам'ять гаджета, тому радять при підозрі в "шпигунстві, гаджет перезавантажувати.

Популярні новини зараз

Тепер буде легше: графіки відключення світла 23 листопада – Укренерго потішило українців

Огірки будуть ніжними та смачними: як молоко допоможе отримати ідеальний урожай

Відключення світла завтра, 22 листопада: Укренерго озвучив графіки – заряджайте павербанки та ліхтарики

Олексій "Позитив" Завгородній вперше зізнався, як освідчився Сахневич: обидвоє були в шлюбі

Показати ще

А ось якщо людина потрапила під приціл спецслужб, то тут вже ніякі хитрощі не допоможуть, так як подібні структури "використовують професійну техніку, яка може обійти все". У такому випадку, за словами Корсуна, знайти шпигунську програму практично нереально, навіть "розібравши телефон на атоми".

ДО РЕЧІ, багатьох цікавить питання: "Як уберегтися від прослушки?". На це варіант відповіді лише один:"майже ніяк". По-перше, марно міняти SIM-карти: на прослушку ставлять не номер мобільного, а унікальний номер телефонного апарату (IMEI) і яка б сімка не була встановлена в телефоні, він все одно буде "в прямому ефірі", якщо це комусь знадобиться.

Раніше "Hyser" писав про те, що жителі області залишаться без зв'язку "Київстар", на що є своя причина.

Також наш портал повідомляв, що "Київстар" обрадував дешевими пропозиціями.

Нагадуємо, що "Vodafone" обрадував українців безкоштовним інтернетом.