Про довіру між українцями та державою можна говорити годинами, от тільки всі факти будуть не на користь останньої. Вся справа в тому, що в Україні податки як "ярмо" і переважно люди шукають шляхи їх зменшення або уникнення. Разом з тим, як і у багатьох європейських країнах, в Україні діє Закон щодо повернення частки сплачених податків. От тільки влада таку можливість не афішує, можливо, побоюючись щоб такі звернення не стали масовими при і так дефіцитному Бюджеті.

В Україні мабуть, немає жодної української сім'ї, яка б не стикалась бодай раз на кілька років із шаленими витратами на лікування або ж за останні гроші не навчала свою дитину у виші. У деяких випадках, як виявляється, фінансовий тягар, що падає на сім'ю можна зменшити, головне знати свої права.

Так, стало відомо, що українцям держава може повернути частину витрат на медичне обслуговування, освіту або страхування. Єдина умова - гроші мають працювати на Україну, тому задовільняються ті прохання українців, коли кошти було сплачено винятково українським компаніям. Тобто, якщо людина проходила лікування або навчання за кордоном, то такі витрати ніхто не відшкодує.

Щоб визначити суму компенсації, потрібно суму, витрачену на медичні послуги, освіту або страхування помножити на 18%, тобто на 0,18. Одержане число і становитиме суму компенсації.

Але при цьому слід пам'ятати, що сума компенсації не можете перевищувати розмір податку (ПДФО), яку було сплачено до бюджету. Тобто, якщо людина сплатила, наприклад, 1500 гривень ПДФО, то держава аж ніяк не поверне 2000 – навіть якщо за розрахунками вийде саме таке число.

Отще, щоб повернути частину податків, українцям потрібно зробити декілька простих кроків:

Популярні новини зараз

Мобілізація посилена: велике місто України "огорнуть" ТЦК та гори повісток

Автомобілістів попередили: тепер хочуть позбавляти прав

Лимон для схуднення не вранці, а перед сном: як правильно вживати, щоб кілограми танули

Хлопець Лесі Нікітюк розповів, як довго вони з нею разом: "Таке почуття, ніби..."

Показати ще
  • звернутись із заявою до податкової служби за місцем реєстрації. Заява на компенсацію витрат за попередній рік приймається у наступному році. Наприклад, заяви на компенсацію витрат, понесених у 2020 році, приймають до кінця 2021;
  • заповнити декларацію про доходи;
  • надати документи, що підтверджують витрати, за якими можлива компенсація.

Якщо всі папери будуть у порядку, то податкова ухвалить рішення щодо компенсації, і гроші мають переказати на особисту картку в банку упродовж 60 днів.

Раніше Hyser писав про податки за квартири українців.

Також наш портал повідомляв, що українським пенсіонерам розповіли про черговий перерахунок пенсійних виплат.