Ні для кого не секрет, що станом на сьогодні в Україні найгірша ситуація з коронавірусом за весь час пандемії. Ще б пак, у 15 областях України діють обмеження "червоної" зони, у шести - "помаранчевої" і лише у трьох - "жовтої". В таких умовах часу на роздуми уже немає, бо ситуація вимагає рішучих дій та непопулярних рішень, які багато хто вже назвав радикальними.
Так, 8 листопада набуде чинності Наказ Міністерства охорони здоров’я "Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням", а тому тих українців, хто не отримав хоча б однієї дози вакцини від коронавірусу, будуть усувати від роботи без збереження заробітної плати, повідомляє Уніан.
В першу чергу це стосується працівників, які мають багато соціальних контактів під час роботи, а також підприємств, на яких інфікування хоча б одного працівника несе ризик самоізоляції великої кількості інших членів трудового колективу.
Отже, Закон з 8 листопада вимагатиме обов’язкової вакцинації для таких українців:
- працівників центральних органів виконавчої влади та органів на місцях,
- місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів,
- закладів освіти. Сюди входять всі категорії установ незалежно від типу та форми власності. Стосується вимога вищих, післядипломних, загальних середньої, у тому числі спеціальних та дошкільних закладів освіти.
Разом з тим, мова не йде про тих людей, хто має протипоказання до вакцинації та надасть відповідний медичний висновок, виданий закладом охорони здоров’я терміном не раніше 8 листопада. Аналогічний медичний висновок з терміном дії на 90 днів зможуть отримати і люди, які перехворіли COVID-19 і при наявності такої довідки підстав для їх відсторонення не буде.
У всіх інших випадках працівники вказаних організацій, які станом на 08 листопада 2021 року не матимуть хоча б одного щеплення проти COVID-19, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати і без нарахування стажу до моменту його отримання.
Олексій "Позитив" Завгородній зізнався про імена для дітей з Сахневич: "Я за двійнят..."
Глава ГУР Кирило Буданов розповів про "Орешник" путіна, все не так просто: "Вони зовсім втратили розум"
Народилася красивою, але... Раміна Есхакзай розповіла, чи робила щось зі своїм обличчям
Володимир Зеленський відреагував на заяви російського диктатора: "Путін бреше, ми не вперше..."
Цікаво, що від роботи відсторонюватимуть й дистанційних працівників з переліку професій про обов'язкову вакцинацію проти COVID-19. Так, коментуючи питання дистанційної роботи для визначених категорій працівників, в. о. голови Держслужби України з питань праці ігор Дегнера зазначив, що дистанційна, надомна робота або робота в режимі гнучкого часу - це лише режими роботи, тому вимога залишається чинною.
"Зобов'язання стоїть... відсторонити від роботи в цілому. Тому тут немає винятків в частині того, в якому режимі працює співробітник. Законодавство передбачає, що роботодавець зобов'язаний цю категорію осіб відсторонити", - сказав чиновник.
Водночас він наголосив, що непроходження обов'язкового профілактичного щеплення не є підставою для звільнення.
Офіційно відсторонення відбувається після того, як зафіксовано письмово факт відмови працівника від щеплення шляхом видання наказу або розпорядження керівництвом підприємства. З цим документом мають під підпис ознайомитись всі причетні.
Саме на керівника підприємства покладається контроль за проведенням обов’язкових профілактичних щеплень проти COVID-19 серед працівників та відсторонення від роботи тих, хто не вакцинувався.
При цьому працівники, які станом на 8 листопада отримали принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19, не можуть бути відстороненими від роботи, оскільки вже не йдеться про ухилення або відмову від вакцинації.
Раніше Hyser писав, що невакцинованим українцям заборонено відвідувати курорти Прикарпаття.
Нагадаємо, що українців готують до жорсткої перевірки всіх доходів.