У Міністерстві соціальної політики розробили законопроєкт, який дозволить монетизувати пільги на проїзд для українців. На думку чиновників, такі зміни дозволять зрівняти права всіх пільговиків, і тих, хто живе у великих містах, і тих, хто живе в невеликих населених пунктах.
Таку заяву зробив заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко в ефірі телеканалу "Україна 24".
Як пояснив Музиченко, на цей час в країні діють 8 різних законів на право на пільговий проїзд у транспорті для 2,4 млн громадян. І проблема в тому, що ці люди живуть абсолютно в різних регіонах і мають різний доступ до транспортної інфраструктури.
Так, за словами чиновника, пільговики з великих міст мають доступ як мінімум до 4 видів транспорту – міського, приміського, міжміського і т.д. Таким чином він може використовувати своє право на повну.
Водночас житель сільської місцевості не має такого ж доступу до інфраструктури та не може скористатися своєю пільгою.
Введення монетизації пільгового права на проїзд дозволить усунути таку несправедливість, впевнений чиновник. Він підкреслив, що пільга буде працювати для всіх однаково.
Глава ГУР Кирило Буданов розповів про "Орешник" путіна, все не так просто: "Вони зовсім втратили розум"
Якщо ви досить розумні, то ви зробите це: навіщо садівники обв'язують дерева колготками
Лимон для схуднення не вранці, а перед сном: як правильно вживати, щоб кілограми танули
Володимир Зеленський відреагував на заяви російського диктатора: "Путін бреше, ми не вперше..."
Як пояснив Віталій Музиченко, враховуючи, що сьогодні витрати на пільговий проїзд у транспорті переведені децентралізацією на місцеві бюджети, то монетизація пільг на проїзд у громадському транспорті буде віддана на розсуд місцевої влади.
Варто зазначити, що згідно з документом Мінсоцполітики, місцева влада буде сама вирішувати, вводити монетизацію пільг чи ні, тобто монетизація в Україні не буде обов'язковою.
Чиновники на місцях цілком можуть залишити колишній порядок надання пільг. І люди також їздитимуть за посвідченням пільговика.
Якщо ж буде прийнято рішення монетизувати транспортну пільгу, то проїхатися за посвідченням пільговика вже не вийде. Доведеться оплачувати проїзд повністю на загальних підставах.
Як повертатимуть гроші пільговикам:
Всі витрати на проїзд будуть компенсувати пільговику або готівкою, або переказом на банківську карту. Правда, поки не зрозуміло, як будуть підраховувати кількість поїздок.
Кабмін також передбачив і компенсацію в разі, якщо пільговик, який проживає в регіоні, в якому проведена монетизація, захоче скористатися пільгою в іншому регіоні, де такої монетизації немає.
Йому слід підтвердити поїздку квитком, в якому повинні бути вказані ПІБ пасажира, дата і населений пункт, а також поставлена печатка автотранспортного підприємства. Якщо пільговик не отримав виплати або компенсації, то він може звернутися до суду.
Раніше "Нyser" писав про те, що заступник Лазебної розповів, як будуть "виплачувати гроші" на безплатний проїзд і коли.
Також наш портал повідомляв, у метро Києва виступили з важливою заявою.
Нагадуємо, у Кабінеті Міністрів вирішили вдосконалити правила паркування.