У поточному році в Україні будуть змінені правила купівлі доларів для юридичних осіб.

Повідомляється, що це відбудеться в рамках запланованої лібералізації ринку, пише "Обозреватель".

Радник голови правління "Кредитвест банку" Василь Невмержицький каже, що всі юрособи зможуть купувати валюту без зобов'язань у вигляді зовнішньоекономічних контрактів.

Ще наприкінці 2020 року Національний банк України анонсував дане пом'якшення правил, яке мало запрацювати в поточному 2021 році. І ось нововведення вступили в силу і тепер абсолютно кожна юридична особа може придбати валюту на міжбанку так, як це роблять фізичні особи.

Експерт каже, що дане рішення дозволить збільшити ліквідність валютного ринку в середньостроковій перспективі. "Але на першому етапі не виключене зростання попиту на валюту, яке спровокує подорожчання долара. НБУ добре це розуміє, тому не поспішає з впровадженням цього послаблення і розраховує оптимальний момент. Для мінімізації впливу на ринок, робити це краще на стійкому тренді до зміцнення гривні", - заявив він.

Обмін валют, фото: Hyser

Популярні новини зараз

Якщо ви досить розумні, то ви зробите це: навіщо садівники обв'язують дерева колготками

Польща зібралася перекрити кордон із Україною

Лимон для схуднення не вранці, а перед сном: як правильно вживати, щоб кілограми танули

Гідна страва для новорічного столу: рецепт салату "Сніжок" з куркою та кукурудзою, щоб хоч десь був сніг

Показати ще

Повідомляється, що в 2021 році були змінені наступні правила. Так, тепер банкам і фінансовим організаціям дозволили купувати валюту у населення в терміналах самообслуговування, переводити валюту за кордон і отримувати її можна використовуючи цифрові паспорти в мобільному додатку "Дія", клієнтам-юридичним і фізичним особам дозволили проводити операції з продажу іноземної валюти на умовах "форвард" (контракт на продаж в майбутньому).

Виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова пояснює, що форвард - це класичний інструмент для хеджування валютного ризику або для заробітку на коливаннях курсів валют.

Раніше Hyser писав про те, що Національний банк України виявив у роботі "Приватбанку" порушення.

Також Hyser повідомляв, що ПриватБанк без попередження залишив клієнта останніх копійок.

Нагадавши, з яких ще причин в "приваті" можуть прийняти рішення про блокування Вашої платіжної картки.