В Кабмін вже подано документ
На цю мить "Ощадбанк" залишився єдиним банком в Україні, що не входить в систему гарантування вкладів фізичних осіб. у парламент подано законопроєкт для його приєднання до ФГВФО, але його поки не прийняли, пише Діло.
Однак, якщо народні депутати його підтримають, клієнтам "Ощадбанку" це може загрожувати позбавленням вкладів.
Повідомляється, що зараз банк надає 100% гарантій. Але якщо ж закон приймуть, тоді клієнт даного банку зможе розраховувати тільки на 200 тисяч гривень в якості компенсації.
Згідно з правилами, всі банки, що приєднуються до Фонду гарантування, повинні сплатити внесок. Його розмір встановлено в сумі 1% від статутного капіталу
Однак, для "Ощадбанку" хочуть зробити винятком, йому потрібно буде заплатити 1% від регулятивного капіталу. Йдеться про абсолютно різні суми.
Держбанку замість пів мільярда гривень потрібно буде заплатити фактично в 10 разів менше.
Відключення світла будуть довше: Укренерго терміново вводить жорсткі графіки – вже з сьогодні
Стосується всіх, у кого стоїть газова колонка або котел: більше ніяких "жартів", інакше будуть проблеми
Віра Брежнєва одразу після потяга несподівано опинилася у Києві: українці шоковані
Підгодуйте томати йодом і одразу отримайте 2 бонуси: навіщо це роблять досвідчені городники
Крім цього, банку можуть дати пільговий період терміном на 3 роки. Весь цей час, фінансовій установі потрібно буде платити тільки регулярні внески у вигляді базової ставки без накруток.
У "Ощадбанку" вже давно існує ряд проблем, про які всі прекрасно знають. Найбільша проблема - багато проблемних кредитів. Те ж саме стосується і великої кількості радянських вкладів.
Якщо нардепи все ж проголосують за такі зміни, що решті банківської системи доведеться фактично платити за "Ощадбанк" в системі гарантування з власної кишені.
Автори законопроєкту вказують на те, що Держбанку не може брати участь на рівних умовах з іншими фінансовими установами.
Відомо, що керівництво "Ощадбанку" зараз зайняте активними переговорами щодо входження ЄБРР в капітал "Ощадбанку".
Якщо фінансова установа найближчим часом не вступить до Фонду гарантування, тоді йому варто забути про грошові вливання.
Також не зрозумілий і мотив ФГВФО прийняття "Ощадбанку"на таких невигідних умовах, адже він теж заборгував перед Міністерством фінансів велику суму понад 100 млрд грн.
За останніми підрахунками, до кризи українським вкладникам сума гарантій становила $25 тисяч, але вже зараз це набагато більше за $7 тисяч.
Раніше портал Hyser повідомляв, що внутрішньо переміщеним особам нагадали, до якої дати їм потрібно перевипустити банківську карту "Ощадбанку".
Також ми писали, що пенсіонерка поскаржилася на те, що їй у відділенні "ощадбанку" відмовилися закрити кредитну карту.
Нагадуємо, що Нацбанк ввів нові вимоги до банківських договорів, що зміниться для клієнтів популярних фінансових установ в країні.