З 1 квітня 2025 року в Україні набувають чинності нові правила оплати за електроенергію. Кабінет Міністрів затвердив постанову №632, яка значно змінює тарифи на світ та вплине на багато категорій споживачів.
Максимальна вартість кіловату в нових умовах може досягти 6,48 грн, але для більшості українців зміни не торкнуться одразу.
Для мешканців квартир, приватних будинків та гуртожитків базовий тариф у 4,32 грн за кВт-год залишиться чинним до кінця квітня 2025 року, і перегляд цього тарифу найближчим часом не планується.
Однак для власників тризонних лічильників ситуація буде іншою: тарифи залежатимуть від часу доби. У піковий годинник, з 8:00 до 11:00 та з 20:00 до 22:00, вартість електроенергії складе 6,48 грн/кВт-год. У напівпіковий годинник, з 11:00 до 20:00, тариф впаде до 4,34 грн/кВт-год. А от уночі, з 23:00 до 07:00, енергію можна буде купувати лише за 1,728 грн/кВт-год.
Для власників двозонних лічильників нічна знижка також буде доступною: у нічний час тариф складе 2,16 грн/кВт-год, що також дозволить знизити витрати на електрику.
Повалився разом із режимом: путініст Михайло Боярський потрапив до лікарні після падіння зі сцени
Ведучий "Говорить вся країна" Олексій Суханов невиліковно хворий: "Все, кранти"
Віщі сни на Великдень: в який день вони здійснюються і як їх тлумачити
Церковне свято 13 квітня: чим цей день небезпечний для дітей Головні заборони
Окрему увагу варто приділити домогосподарствам з електроопаленням. Для таких користувачів передбачено спеціальну ставку – 2,64 грн за кВт-год до 2000 кВт-год на місяць. Все, що буде спожито понад цей ліміт, буде сплачено за стандартним тарифом у 4,32 грн/кВт-год.
Експерти на енергетичному ринку зазначають, що завдяки диференційованим тарифам споживачі зможуть оптимізувати свої витрати, перенаправивши частину споживання на нічний час. Але для цього потрібно ретельно стежити за часом і планувати використання електроенергії, щоб не потрапити в "пікові" годинники та не платити за максимальними тарифами.
Читайте також:
Запах риби з-під крана: чому київська вода нагадує рибну юшку.
Літній час повертається: коли переводити годинник і в який бік.